Aller au contenu principal

Pràctiques externes

Image

future

Tots els estudiants dels graus d'UManresa han de dur a terme un nombre determinat d’hores de pràctiques en institucions, organitzacions o empreses. Aquestes pràctiques són obligatòries per poder obtenir el títol de graduat o graduada. També hi ha pràctiques obligatòries en cicles formatius i en alguns màsters i postgraus.

Des d'UManresa donem l’oportunitat de realitzar les pràctiques externes tant a nivell nacional com a nivell internacional.

El Servei de Carreres Professionals gestiona la documentació legal relacionada amb les pràctiques externes dels nostres estudiants i, juntament amb les facultats, treballa molt estretament amb les institucions per tal que el procés pràctiques externes dels estudiants sigui eficient.

Si ets estudiant d'UManresa i vols realitzar la teva estada, posa’t en contacte amb el coordinador de pràctiques dels teus estudis:

Estudis d’Infermeria

Montse Suriñach - msurinach@umanresa.cat

Montse Vila - mvila@umanresa.cat

Estudis de Fisioteràpia

Olga Borao - oborao@umanresa.cat

Ruth Galtés rgaltes@umanresa.cat

Estudis de Podologia

Xavi Ruiz - xruiz@umanresa.cat

Estudis de Logopèdia

Ariadna Caberol - acaberol@umanresa.cat

Estudis de Mestre d’Educació Infantil

Loli Vàzquez - dvazquez@umanresa.cat

Estudis ADE 

David Sanclimens - dsanclimens@umanresa.cat

Cicles Formatius de Grau Superior

Sílvia Crespiera - screspiera@umanresa.cat

Màsters universitaris 

Magda Monserdà - mmorserda@umanresa.cat

Màsters universitaris/Màsters i postgraus propis

Montse Gonzàlez - carreresprofessionals@umanresa.cat

Pràctiques internacionals

Si tens interès en realitzar les pràctiques fora del territori nacional, demana més informació a través del correu carreresprofessionals@umanresa.cat.

Contactez-nous

Si vous avez des questions, nous avons la réponse

Contact